Acme & Co - veľkoobchodná spolupráca

Pozrite si kompletnú ponuku šálok Acme & Co v našom obchode. 

Novozélandská spoločnosť Acme & Co, zaoberajúca sa prvotriednymi šálkami na kávu, uvádza na trh sériu „Evolution“. Spoločnosť mabets s. r. o. sa stáva od mája 2017 distribútorom pre Slovensko.

Wellington, 1.júna 2017

Južná Kórea a Spojené arabské emiráty sa stávajú prvými dvoma krajinami, v ktorých sme spustili predaj série porcelánových šálok na kávu Acme & Co, zvanej „Evolution“. 

Od vzniku firmy v roku 2011 je to prvá významná zmena týkajúca sa dizajnu šálok Acme & Co.

Špeciálne šálky na kávu od Acme & Co vychvaľujú profesionálni baristi a kávoví stúpenci po celom svete. Sú považované za vzor, podľa ktorého sa vyrábajú všetky ostatné espresso šálky. 

Táto úchvatná šálka, ktorá prerazila v kávovom svete, bola vynálezom Jeffa Kennedyho – krstného otca espressa na Novom Zélande. Keďže chcel vytvoriť perfektnú šálku na kávu, jeho dizajn zahŕňal pomer váhy a správnej veľkosti uška bez ohľadu na odolnosť voči otlčeniu a pádom, ktoré sa bežne stávajú.

Séria Evolution, navrhnutá pre tretiu vlnu štandardov espressa, ponúka precízne miery šálok pre vylepšenie zážitku z pitia. Šálky majú rovnaký vzhľad a udržia rovnaké množstvo nápoja ako tie predošlé, no tentokrát prichádzajú s jemnou vnútornou líniou, ktorá uľahčí prípravu latté art. 

Zatiaľ čo spodok šálky si zachoval svoju hrúbku kvôli lepšiemu udržiavaniu tepla, jej okraj je tenší a postupne sa zužuje, aby sa z nej pilo príjemnejšie. Najväčšia zmena sa dotkla dizajnu uška, ktorý bol pretvorený tak, aby sa šálka pohodlnejšie držala. Každá inovácia je dôkladne testovaná prostredníctvom feedbacku od zákazníkov a každodenným používaním v domovskej kaviarni Acme, Prefab vo Wellingtone, kde sa denne servíruje 1 200 šálok kávy.

„Séria „Evolution“ je prirodzeným pokračovaním vízie Acme. Chceli sme, aby boli tradičné šálky na espresso lepšie použiteľné a vďaka týmto dizajnovým zmenám sa tomu intenzívne približujeme. Hlavnou myšlienkou nebolo urobiť revolúciu v už skvelom dizajne predošlých sérií, ale skôr vykonať malé ale kľúčové zmeny, ktoré zvýraznia ich jedinečnosť.“ povedala Jessica Godfrey, manažérka predaja a marketingu v Acme & Co.

Keďže sa jedná o Acme, dôležitou časťou šálky je stále farba. Tieto farby sme pomenovali podľa zástupcov unikátnej prírody Nového Zélandu:

  • Feijoa (zelená) pomenovaná podľa ovocia
  • Kōkako (modrá) podľa druhu vtáka
  • Rata (červená) podľa kvetu
  • Weka (hnedá) podľa nelietavého vtáka

a

  • Dolphin (šedá)
  • Penguin (čierna)
  • Milk (biela)
  • Whale (šedá / modrá), ktoré sa objavia koncom roka

„Inovácia je pre nás dôležitá. Veríme, že dokonalosť je založená na detailoch. Niekedy aj malá zmena dokáže zázraky. Keďže sa potreby našich klientov menia a požiadavky priemyslu sa vyvíjajú, musíme si byť istí, že za nimi nezaostávame. Naším cieľom je zaručiť elegantnejší zážitok z kávy pre tých, ktorých sa to týka. To dokážeme len vtedy, keď budeme reagovať na požiadavky kávového priemyslu,“ tvrdí Jessica Godfrey z Acme & Co.

Séria Evolution taktiež predstaví aj novú a sviežejšiu bielu farbu. Použili sme pre ňu slovo, ktoré je veľmi často spájané s kávou (Milk).

Ak máte záujem o veľkoobchodnú spoluprácu, vyplňte tento jednoduchý formulár a čoskoro sa vám ozveme. Prípadne sa ozvite e-mailom na juraj@mabets.sk alebo telefonicky na 0948 531 744.